Вівторок, 21.05.2024, 22:53
Кафедра методики викладання іноземних мов
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайта
Завідувач: З 1990 року кафедру очолює доктор педагогічних наук професор, заслужений працівник народної освіти України Софія Юріївна Ніколаєва. Випускниця Київського державного педінституту іноземних мов, аспірантка проф. М.В. Ляховицького, вона захистила першу в Україні кандидатську дисертацію з індивідуалізації навчання іноземних мов, яка стала основою її докторської дисертації і поклала початок новій методичній школі

Науково-педагогічні працівники: Основу кафедри у 1963-64 рр склали Антипович Н.К., Бігич М.Д., Горяна Н.С., Кудренко Г.К., Онищенко К.І., Плахотник В.М., Постникова Н.К. Після закінчення відкритих у 1962 році Вищих педагогічних курсів прийшла на кафедру кандидат пед.наук професор Ніна Костянтинівна Скляренко, ці ж курси закінчили кандидат пед.наук доцент Катерина Іванівна Онищенко та Марія Дмитрівна Бігич.
Поступово зростав кваліфікаційний і науковий рівень викладачів кафедри, розширювався її склад. У 1970 році прийшла на кафедру Лідія Петрівна Смєлякова, нині доктор педагогічних наук, професор, автор монографії "Художественный текст в обучении иностранным языкам в языковом вузе" (1992). З 1979 р. працює на кафедрі кандидат педагогічних наук професор Галина Аркадіївна Гринюк.
1980-83 рр багаті на поповнення. У цей період почали працювати кандидати педагогічних наук доценти Світлана Василівна Гапонова, Наталія Олексіївна Бражник, Лілія Антонівна Сажко, старші викладачі Емма Георгіївна Хоменко, Ганна Сергіївна Бадаянц, Людмила Миколаївна Пасічник, Олена Миколаївна Шерстюк. З 1983 по 1986 зав. секцією французької мови була кандидат пед.наук доцент Галина Федорівна Демиденко, якій у 1986 році прийшла на зміну кандидат пед.наук доцент Людмила Петрівна Щербак. У 1987 році пішла на заслужений відпочинок старший викладач кафедри Марія Дмитрівна Бігич. У цьому ж році на кафедрі почала працювати Оксана Борисівна Бігич, сьогодні доктор педагогічних наук, професор, вчений секретар університету. У період 1993-2001 років на кафедрі працювали доктор педагогічних наук професор Олена Петрівна Петращук, яка тут підготувала і захистила кандидатську і докторську дисертації з тестування у навчанні іноземних мов, та кандидат пед.наук доцент Людмила Михайлівна Яценко.
У різні роки на кафедрі також працювали Бражникова Г.Ф., Бейгель І.Л., Вороненко С.О., Дворжецька М.П., Кукліна А.О., Найдов Б.П., Тимченко О.Т., Соколик Л.А., Буренко С.Г., Плахота О.В., Петрина О.В., Швед Л.І. Сьогодні на кафедрі працюють: доктори педагогічних наук професори Ніколаєва С.Ю., Смєлякова Л.П., Бориско Н.Ф., Бігич О.Б., кандидати педнаук професори Гринюк Г.А., Скляренко Н.К., кандидати пед.наук доценти Гапонова С.В., Онищенко К.І., Сажко Л.А., Щербак Л.П., Бражник Н.О., Черниш В.В., Голованчук Л.П., Борецька Г.Е., старші викладачі Хоменко Е.Г., Шерстюк О.М., Пасічник Л.М., Соколова С.В., Шукліна С.І., Кузьменко Ю.В., кандидат педнаук викладач Пономарьова Ю.А., викладач Олійник Т.О.

Дисципліни: На кафедрі викладаються такі дисципліни:
"Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах",
"Методика викладання іноземних мов у вищих навчальних закладах",
"Методика реалізації наукового дослідження з методики викладання іноземних мов",
"Сучасні тенденції у методиці викладати іноземних мов".
Студентам пропонуються курси за вибором:
"Методика викладання іноземних мов у початковій школі",
"Методика формування соціокультурної іншомовної компетенції",
"Проектна методика викладання іноземних мов",
"Тестовий контроль рівня сформованості іншомовної комунікативної компетенції",
"Інтенсивні методи навчання іноземних мов".

Спеціальності: Кафедра методики викладання іноземних мов підпорядковується факультету французької мови і готує фахівців зі спеціальності "Мова і література".

Підрозділи: На кафедрі успішно працює наукова лабораторія: проблем методичної підготовки вчителя іноземної мови (керівник - Ніколаєва С.Ю.)

Наукова діяльність: Основні напрями і тематика наукових досліджень кафедри: індивідуалізація навчання іноземних мов, інтенсивне навчання іноземних мов, тести у навчанні іноземних мов, організація і зміст навчання іноземних мов у початковій /основній/старшій/ вищій школі; методика формування іншомовної комунікативної компетенції у відповідності до Рекомендацій Ради Європи, рейтингова кредитно-модульна система оцінювання навчальних досягнень студентів.
Викладачі кафедри працюють над колективною науковою кафедральною темою: "Методика навчання іноземних мов і культур у системі неперервної освіти".
На кафедрі виконується держбюджетна тема "Дослідження шляхів реалізації міжкультурної комунікації як фактора інтеграції до світового освітнього простору".

Конференції: Щороку проводяться науково-практичні конференції молодих вчених. У 2005 році кафедрою був організований і проведений міжнародний форум "Мовна освіта: шлях до євроінтеграції"

Видання: На кафедрі працюють постійно діючі семінари для аспірантів, а також для здобувачів, які готуються до складання кандидатського іспиту з методики викладання іноземних мов.
Інструктивно-методичні матеріали, створені па кафедрі, добре відомі педагогічній громадськості України. Передусім це концепція підготовки вчителя іноземної мови, підкріплена типовими програмами з курсу методики викладання іноземної мови, державного іспиту з методики, кандидатського іспиту з методики викладання іноземної мови, методичними рекомендаціями з педагогічної практики, з написання курсових та дипломних робіт, з організації рейтингового кредитно модульного контролю, а також система професійно-методичних умінь майбутніх учителів. Тестами з методики, комплексними кваліфікаційними завданнями, підготовленими викладачами кафедри, користується багато вищих закладів освіти України.
За останні роки кафедрою видані наступні матеріали:
Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. /Кол.авторів під керівн. С.Ю.Ніколаєвої/ - К.: Ленвіт, 2002. - 328 с.
Практикум з методики викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах (на матеріалі англійської мови): Посібник для студентів. /Кол.авторів під керівн. С.Ю.Ніколаєвої і Г.С.Бадаянц / - К.: Ленвіт, 2001. - 296 с.
Контрольні завдання з методики викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах. Посібник для студентів. /Кол.авторів під керівн. С.Ю.Ніколаєвої та М.І.Солов'я / - К.: Ленвіт, 2002.- 356 с.
Курсова робота з методики викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах. Посібник для студентів. /Кол.авторів під керівн. С.Ю.Ніколаєвої, С.В.Гапонової / - К.: Ленвіт, 2003.- 96 с.
Педагогічна практика з методики викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах. Посібник для студентів. /Кол.авторів під керівн. С.Ю.Ніколаєвої та В.В.Черниш / - К.: Ленвіт, 2003.-250 с.
Тести для всіх, хто вивчає іноземні мови. /Укладачі:Артемчук Г.І., С.Ю.Ніколаєва / - К.: Ленвіт, 2003. - 168 с.
Практикум з методики викладання англійської мови у середніх навчальних закладах: Посібник для студентів. /Кол.авторів під керівн. С.Ю.Ніколаєвої / - К.: Ленвіт, 2004.- 298 с.
Практикум з методики викладання французької мови у середніх навчальних закладах (модульний курс): Посібник. /Кол.авторів під керівн. С.Ю.Ніколаєвої. - К.:Ленвіт, 2006-430с.
Кафедрою було розроблено перший проект Державного освітнього стандарту з іноземних мов (Ніколаєва С.Ю., Бадаянц Г.С., Бражник Н.О., Сажко Л.А., Пасічник Л.М., Шерстюк О.М.) і науково обґрунтовано зміст методичної підготовки вчителя іноземної мови. Досліджується зміст методичної підготовки вчителя іноземної мови для початкової школи у відповідності до європейського стандарту.
Вчителям середніх шкіл і викладачам іноземних мов у вищих і середніх навчальних закладах добре відомі видання кафедри. У 1965 році було засновано науково-методичний збірник "Методика викладання іноземних мов" (відповідальний секретар усіх 25 випусків збірника Онищенко К.І.), у 1995 році розпочато видання науково-методичного журналу "Іноземні мови", а в 1996 році Бібліотечки журналу "Іноземні мови", головним редактором яких стала Ніколаєва СЮ. Кафедрою також видається Вісник КНЛУ (Серія "Педагогіка та психологія").
Під керівництвом проф. Н.К.Скляренко членами кафедри підготовлено підручник з англійської мови "English through communication" для 5-11 класів середньої школи, який широко використовується викладачами вищих навчальних закладів, учителями та учнями середніх шкіл.
За сприяння Британської ради під керівництвом д.п.н. проф. С.Ю.Ніколаєвої розроблено "Програму з англійської мови для університетів" (2001 р.), а за підтримки Британської Ради, Інституту Гьоте та Французького Культурного Центру в Києві зроблено переклад "Рекомендацій Ради Європи з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання" (2003 р., переклад О.М.Шерстюк).

Навчальна література знаходиться у кабінеті 122 і нараховує близько 7 тисяч наукових праць, посібників. Також є відеофонограми, фонограми, комп'ютерні програми на різних носіях.

Форма входу
Календар новин
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz